Oblicze, które pomaga nam wchodzić w Tajemnicę
Trzęsienie Ziemi w Chile. Po gwałtownym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło kraj Ameryki Południowej, chilijscy przyjaciele z ruchu napisali wiadomość.

Drodzy przyjaciele,

Tuż przed trzęsieniem ziemi, które uderzyło w nasz kraj, staje się jeszcze bardziej ewidentnym, że życie jest Tajemnicą i nie należy do nas. W obliczu piękna chilijskiej natury pojawia się pytanie: "Kto jest jej autorem?" W ten sam sposób, wobec wielkości tego trzęsienia ziemi czujemy się mali, bezradni i krusi. Jednak to doświadczenie rodzi jeszcze jedno pytanie: "Co mówi do nas Pan poprzez tę okoliczność?"

Jeszcze zupełnie niedawno w naszym towarzystwie i w wielu świadectwach widzieliśmy przemienione oblicze Chrystusa, który czyni się rozpoznawalnym, i to doświadczenie pomaga wchodzić w Tajemnicę Krzyża. Bez Chrystusa piękno stawałoby się ostatecznie smutną melancholią, dramatem, który przeradza się w tragedię, jak to już przypominał Carron w nawiązaniu do trzęsienia ziemi na Haiti.

Z tego powodu jesteśmy zaproszeni do modlitwy za wszystkich, którzy cierpią konsekwencje dramatu. Mamy także obowiązek sprawiać, by miłość, którą otrzymaliśmy, rozlewała się poprzez konkretny udział w potrzebach narodu chilijskiego.

Comunione e Liberazione (Chile)Zbiórka funduszy

"Moja myśl zwrócona jest ku Chile, w kierunku ludności dotkniętej trzęsieniem ziemi, które spowodowało liczne ofiary śmiertelne i znaczne szkody. Modlę się za ofiary i łączę się duchowo z osobami dotkniętymi tak wielkim nieszczęściem; błagam Boga o wytchnienie w cierpieniu dla nich i odwagę w podejmowaniu przeciwności. Jestem pewien, że nie zabraknie solidarności wielu, zwłaszcza organizacji kościelnych ".

(Benedykt XVI, Anioł Pański z niedzieli 28 lutego 2010 r.)

Compagnia delle Opere w Chile rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, aby pomóc:

  1. Rodzinom ze wspólnoty Curico, Talca i Concepción, których domy zostały zniszczone przez trzęsienie ziemi;
  2. Dziełom edukacyjnym św. Bernarda (Colegio Instituto San Pablo Misionero) i La Florida (Colegio Patrona de Lourdes) w Santiago;
  3. Parafii Uniwersytetu w Concepción;
  4. Klasztorowi Trapistów w Quilvo (Curicó).

Pieniądze można przekazywać na to samo konto, które było podane przy zbiórce dla ofiar Haiti. (Ulotka AVSI Polska).

Nr konta: DnB NORD 25 1370 1037 0000 1706 4842 1202, tytuł wpłaty: Dla Chile.

AVSI Polska

ul. Królewska 16, 00-103 Warszawa

Tel: +48 22 586 33 00; Fax: + 48 22 825 22 22

Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000191362

www.avsipolska.pl

wydrukuj   wyślij link