Rozpoczyna się proces beatyfikacji i kanonizacji ks. Giussaniego
22 lutego 2012

Podczas rocznicowej Mszy Św. w katedrze w Mediolanie ks. Julian Carron, przewodniczący Bractwa Comunione e Liberazione, poinformował o złożeniu do mediolańskiej kurii formalnego wniosku o otwarcie procesu beatyfikacji i kanonizacji księdza prałata Luigi Giussaniego.

W siódmą rocznicę śmierci ks. Giussaniego oraz w trzydziestą rocznicę uznania przez Ojca Świętego Fraternita di Comunione e Liberazione (Bractwa Komunia i Wyzwolenie), w dniu 22 lutego 2012 r. w Mediolanie została odprawiona Msza Św., celebrowana przez Kardynała Angelo Scola, z udziałem zgromadzonych księży i wiernych z ruchu kościelnego Comunione e Liberazione. W pozdrowieniu na zakończenie Mszy Św., ksiądz Julian Carron, ogłosił złożenie wniosku o formalne rozpoczęcie procesu beatyfikacji i kanonizacji ks. prałata Luigi Giussaniego.

Postulatorem procesu beatyfikacji i kanonizacji ks. Giussaniego jest Chiara Minelli, profesor prawa kanonicznego z Uniwersytetu Brescia, mianowana na tę funkcję przez przewodniczącego Bractwa Comunione e Liberazione. Petycja została przedstawiona 22 lutego 2012 r. do Arcybiskupa Mediolanu, diecezji, w której urodził się, żył i pracował jako kapłan diecezjalny ks. Giussani. Zawiera informacje na temat życia, cnót i opinii świętości kandydata do beatyfikacji i kanonizacji.

Komunikat biura prasowego CL - w j. polskim
Komunikat biura prasowego CL - w j. włoskim
Pozdrowienie skierowane na ręce kard. Angelo Scoli przez ks. Juliána Carróna


drukuj   wyślij link przyjacielowi