Niewiarygodna wolność człowieka pochwyconego przez Chrystus
Oświadczenie ks. J. Carróna, Mediolan 11 lutego 2013 r.

"Niewiarygodna wolność człowieka pochwyconego przez Chrystusa"

W odniesieniu do ogłoszenia rezygnacji z urzędu Piotrowego Benedykta XVI ksiądz Julián Carrón, przewodniczący Bractwa Comunione e Liberazione, oświadczył:

Poprzez ten równie wielki, co nieprzewidziany gest, Papież daje nam świadectwo tak wielkiej pełni w relacji z Chrystusem, że zdumiewa nas bezprecedensowym aktem wolności, który w pierwszej kolejności służy dobru Kościoła. W ten sposób pokazuje wszystkim, że całkowicie zawierza się tajemniczym planom Kogoś Innego.

Któż nie pragnąłby takiej wolności?

Gest Papieża jest potężnym przywołaniem do wyrzeczenia się wszelkiej ludzkiej pewności poprzez zawierzenie wyłącznie mocy Ducha Świętego. Benedykt XVI jak gdyby mówi nam słowami świętego Pawła: "Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa" (Flp 1, 6).

Poprzez decyzję Ojca Świętego Pan prosi nas, byśmy przekraczali wszelkie pozory, mając w pamięci cały ludzki entuzjazm, z jakim przyjęliśmy wybór Benedykta XVI i z którym podążaliśmy za nim przez te osiem lat, wdzięczni za każde jego słowo.

Pragnąc żyć tym samym doświadczeniem utożsamienia się z Chrystusem, który podyktował Papieżowi ten historyczny dla życia Kościoła i świata akt, pełni zdumienia przyjmujemy w wolności ten największy gest ojcostwa, dokonany z miłości do swoich dzieci, zawierzając jego osobę Maryi, aby nadal był dla nas ojcem, dając życie za Kogoś Innego, to znaczy za budowanie Kościoła Bożego.

Wraz ze wszystkimi braćmi, razem z Benedyktem XVI, prośmy Ducha Chrystusa, by towarzyszył Kościołowi w wyborze ojca, który będzie mógł prowadzić go w tak delikatnym i decydującym momencie historii.

Biuro prasowe CL
Mediolan, 11 lutego 2013 r.
drukuj   wyślij link przyjacielowi